Wolontariat

„Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr,które posiada, ale jego czynów.

Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi.”

– Jan Paweł II

Ty tez możesz zostać wolontariuszem!!!!

Dlaczego warto włączyć się w działania wolontariackie z nami?

• uwrażliwia dzieci i młodzież na problemy społeczne
  • uczy realizować potrzeby ludzkie z poszanowaniem drugiego człowieka
  • pomaga rozwijać i kształtować osobowość, ucząc żyć według uniwersalnych wartości
  • zachęca swoich członków do rzetelnej nauki, a także pomaga w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności
  • promuje życie wolne od nałogów i uczy radzić sobie w trudnych sytuacjach
  • rozwija w wolontariuszach zmysł estetyki dzięki działalności kulturalnej
  • Jan Paweł II to patron naszej szkoły, niósł pomoc bliźniemu bezinteresownie, jako wolontariusze możemy także pomagać potrzebującym.

RADA WOLONTARIATU:

Lider:

Patrycja Rogowska

Zastępca:

Oliwia Rajtar

Wolontariusze:

Katarzyna Kazańska

Julia Jakubiak

Julia Załoga

Paulina Dzięcioł

Dawid Rajtar

Natalia Mokrzecka

OPIEKUNOWIE:

Katarzyna Lachowska kl. IV-VII

Kinga Cierech kl. II-III gim.

Pracę Rady Wolontariatu Reguluje Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017 r., poz. 59)

Regulamin Wolontariatu

Nasza działalność

1. Ogólnopolska Akcja Charytatywna „POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”

To nasza pierwsza akcja zorganizowana w tym roku w ramach działalności wolontariackiej. We współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Werbkowicach w grudniu zbieraliśmy żywność o przedłużonym terminie do przydatności. W ramach Akcji zebraliśmy ponad 50 kg darów.

zdjęcia

2. „Lubelszczyzna dla Syrii” akcja charytatywna, którą Honorowym Patronatem objął Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek.

Akcja w naszej szkole wymagała od nas nieco bardziej zorganizowanych działań. W klasach IV -VI przygotowaliśmy Kiermasz Ozdób Świątecznych. Na zajęciach z techniki oraz w domu przygotowywaliśmy wspólnie z naszymi kolegami z klasy: kartki świąteczne, lampiony oraz stroiki, które następnie 18 grudnia w porozumieniu z ks. Andrzejem Ciapą sprzedawaliśmy w czasie rekolekcji. Licząc na dobre serce mieszkańców wsi Honiatycze nie wystawialiśmy cen dla naszych wytworów. Obserwując datki jakie wrzucali za zakupione ozdoby świąteczne, mamy pewność że serca mają wielkie. Kolejną akcją był kiermasz pierników zorganizowany przez uczniów klasy VII oraz II gimnazjum. Tu również tak jak mieszkańcy Honiatycz, tak i uczniowie szkoły nas nie zawiedli. Pierniczki znikały szybciutko zapełniając tym samym puszkę na datki.

zdjęcia